FAQ

Питання, які часто задають відвідувачі прокату квадроциклів

Ви приїжджаєте на базу відпочинку “Перлина Львова”, за адресою Брюховичі, вул. Лікарська 2. Тут у нас є окреме приміщення, де Ви можете комфортно переодягнутись.

Ми видаємо Вам захисний костюм (дощовик під час дощу), шолом, підшоломник (зимою рукавички), але взуття потрібно взяти своє. Це можуть бути кросівки або черевики, котрі не шкода забруднити пилюкою або болотом (снігом), катання в босоніжках або іншому відкритому взутті – забороняється.

Ви ознайомлюєтесь і підписуєте примірник документу про матеріальну відповідальність та правила безпечного поводження з квадроциклом. Після підписання цього документу, Ви проходите безпосередньо до квадроцикла, де інструктор детально пояснює і показує, як керувати квадроциклом.

Якщо все зрозуміло і немає запитань, Ви одягаєте шолом і вирушаєте на маршрут слідом за інструктором. Він показує шлях, їдучи на окремому квадроциклі, слідкує щоб Вам було безпечно і цікаво.

У випадку, якщо Ви не можете впоратись з керуванням квадроцикла і стабільно з’їжджаєте з маршруту, інструктор може сісти позаду Вас (пасажиром) і допомагати керувати квадроциклом, страхувати Вас і запобігати зіткненню з деревами.

Після того, як Ви проїхали маршрут, Ви повертаєтесь на базу, переодягаєтесь. У нас є можливість вмитись, а також зробити собі кави або чаю безкоштовно.

Прокат дітей від 5-ти до 18-ти років відбувається лише під наглядом інструктора. Це правило діє з декількох причин:
1. Безпека – тільки інструктор може гарантувати безпечний прокат для дитини. Відвідувач прокату, навіть з досвідом, може не розрахувати власних сил та вміння, занадто різко пришвидшитись або загальмувати, чим завдати дитині травм. Дитина не має достатньо сили, щоби впевнено триматись за квадроцикл, сидячи пасажиром, а тримаючись за водія може створювати йому дискомфорт і заважати безпечно їхати. Досвід інструктора нівелює ці незручності.
2. Відповідальність – діти до 18-ти років не можуть їздити самостійно за кермом квадроцикла, адже у разі нанесення пошкоджень квадроциклу, не правоздатні нести матеріальну відповідальність за ці пошкодження.
3. Ріст – прокат дітей зростом до 130 см відбувається лише попереду інструктора (як на фото нижче). Тільки так, інструктор може забезпечити дитині такого зросту комфортний та безпечний прокат, адже сидячи позаду, така дитина не буде діставати до підніжок, а втримуватись лише руками – складно і не зручно.

Щодо процедури прокату, вона аналогічна, як і для дорослих.
Ми видаємо дитині захисний костюм (дощовик під час дощу), шолом, підшоломник (зимою рукавички). Взуття потрібно взяти своє. Це можуть бути кросівки або черевики, котрі не шкода забруднити пилюкою або болотом (снігом), катання в босоніжках або іншому відкритому взутті – забороняється.

Батьки дитини (мама або батько) ознайомлюється і підписує примірник документу про матеріальну відповідальність та правила безпечного поводження з квадроциклом (для дітей від 16-ти до 18-ти років). Після підписання цього документу, дитина проходить безпосередньо до квадроцикла, де інструктор детально пояснює і показує, як керувати квадроциклом, або ж як правильно триматись за квадроцикл, щоб  безпечно проїхати маршрут.

Діти зростом до 130 см сідають лише переду інструктора, вирушають на маршрут, де, за бажанням дитини, інструктор, страхуючи може дозволити дитині покерувати квадроциклом на простих відрізках.
Якщо зріст дитини більше 130 см, але вік до 16-ти років, вона може їхати пасажиром на одному квадроциклі з інструктором. Після 16-ти років дитина може їхати пасажиром з батьками або родичами.
Якщо вік дитини більше 16-ти років, дитина може їхати за кермом квадроцикла (управляти ним протягом всього маршруту), але позаду (пасажиром) обов’язково має їхати інструктор і допомагати або страхувати дитину.

Активація сертифікату, це процес вибору дати і часу для надання послуги прокату квадроциклів в межах терміну дії Вашого сертифікату.

Для активації сертифікату Вам необхідно вибрати день, у який би Ви хотіли покататись (використати Ваш сертифікат), заповнити форму Активації у нас на сайті, або зателефонувати за номером +380673523535, і повідомити наступну інформацію: номер сертифіката, Ваше ім’я, маршрут (вказаний у сертифікаті) і бажану дату використання.

Після цього, ми назвемо Вам вільні години у вибраний день, і Ви зможете вибрати конкретний час для прокату.

Бажаючих покататись на квадроциклах є досить багато. Тож часто буває ситуація, коли власник сертифікату телефонує зранку в суботу, щоб покататись “у ці вихідні”, а в нас уже немає вільних годин.

З іншого боку, на прокаті в Брюховичах не кожного дня є інструктор або достатня кількість квадроциклів, адже ми їздимо і на виїзні корпоративи, фестивалі, тощо.

Тому, щоб не було прикрих розчарувань і неочікуваних візитів, ми рекомендуємо записуватись на катання (активувати сертифікат) щонайменше за 2-3 дні до бажаної дати (для стандартних маршрутів). Якщо ж у Вас сертифікат на 3-4-х годинний маршрут, бажано записуватись на катання за 4-5 днів.

Ми не надаємо послугу оренди квадроцикла без супроводу нашого інструктора.

Це пов’язано з наступними чинниками:
Гарантії – квадроцикл – це засіб пересування у важкодоступних місцевостях, тож орендар не може гарантувати нам повернення квадроцикла у стані “не гіршому” аніж він був відданий в оренду. Отже, єдиний варіант гарантувати для себе матеріальну безпеку – брати в заставу повну вартість квадроцикла, а це прирівнюється до його купівлі.
Вміння керувати – на сьогоднішній день в Україні немає жодної школи їзди на квадроциклі (ми активно працюємо над тим, щоб стати першою школою в найближчий час). Тож ми не можемо бути впевнені в тому, що Ви не нанесете собі і техніці фатальних ушкоджень, будучи далеко від цивілізації.
ПДР – за правилами дорожнього руху, якщо водій їздить на квадроциклі дорогами загального призначення, у нього повинна бути категорія В1 і всі необхідні документи на квадроцикл, інакше він може бути конфіскованим, а особа оштрафованою. Ми не хочемо нести відповідальність за невиконання ПДР третіми особами на нашій техніці.
Вартість обслуговування – існує поширений міф, що квадроцикл може їздити будь-де і йому нічого не станеться. Це не правда. Кожен квадроцикл потребує регулярного догляду, а його поточне обслуговування по вартості дорожче, аніж для престижної іномарки. Тож віддавати його у невмілі руки – прирівнюється до його моментального зносу і знищення.
Безпека – якщо орендований квадроцикл з орендарем попаде в якусь критичну небезпечну ситуацію, поряд не буде інструктора або іншої людини, котра зможе швидко і безпечно надати першу допомогу або зремонтувати поточну поломку. Ви залишитесь один-на-один з проблемою посеред безлюдної місцевості.

Висновок:  навіть маючи свій квадроцикл, не варто переоцінювати власні сили і їздити на великі дистанції на одинці. Бережіть себе і свою техніку.

Найпоширенішою проблемою на прокаті є заїзд відвідувача на квадроциклі в дерево, оскільки всі маршрути проходять через лісові зони.
По аналогії, це те саме, що на машині заїхати в стовп, от тільки на квадроциклі немає кузова, ременів та подушок безпеки.

Чому таке стається?
Є декілька відповідей на це запитання:
1. Людина розгубилась, відволіклась, і переплутала ручку газу з ручкою гальм. Натиснула газ до кінця, моментально опинилась в дереві.
2. Людина їхала згори, і замість пригальмувати, натиснула газ, не впоралась з кермом і скотились з маршруту в дерево.
3. Під колесом був виступаючий корінець або суха гілка. Оскільки в цих квадроциклів немає підсилювача керма, кожна нерівність під колесами “віддає” в кермо. Особа, що за кермом, повинна слідкувати за тим щоб положення керма було завжди у правильному напрямку. Якщо ж на швидкості така нерівність вивернула кермо, а людина не повернула його в правильне положення, квадроцикл поїде в дерево.

Які пошкодження можуть бути в людини у наслідок заїзду в дерево?
– середня швидкість новачка на прокаті квадроциклів становить приблизно 10км/год, в момент різкого газування квадроцикл може розігнатись приблизно до 25-30км/год на момент зіткнення з деревом. Ця швидкість не є критичною для людини в шоломі, з такою швидкістю їздять досвідчені велосипедисти. Тож, відповідь – декілька синців, можливо, забій руки.

Що буде з квадроциклом?
Оскільки практично весь удар на себе приймає передня частина квадроцикла, після такого заїзду потрібно буде замінити або вирівнювати передній “кенгурин” і замінити передній пластик (оскільки він буде весь в тріщинах. На фото нижче видно, як це виглядає.


В середньому вартість такої заміни – 150-200$. Тож, краще дотримуватись привал і уважно слухати інструктора, а ще, не переоцінювати власні можливості, адже серйозні пошкодження зазвичай наносять люди, котрі вже катались на квадроциклах.

Часто люди покатавшись у Єгипті, хочуть замовити 20-50 квадроциклів одночасно. Особливо часто з цим питанням звертаються організатори корпоративів, тож кожного разу доводиться пояснювати, що прокат в лісі дуже сильно відрізняється від прокату в пустелі (в полі).

Ось наочний приклад. На фото нижче, їде колона з 3-х квадроциклів, третій їде попереду, на ньому сидить інструктор. Швидкість на цьому відрізку всього 17км/год. Щоб мати перед собою достатньо відстані для маневру на такій швидкості, водії повинні дотримуватись дистанції щонайменше 7 м від попереднього квадроцикла. А для безпечного прокату, інструктор повинен бачити всіх учасників колони на кожному відрізку маршруту.

З цього фото добре видно, що максимум, котрий можна безпечно вести на такій швидкості по цьому маршруту – це 1 інструктор + 3 квадроцикли за ним.

Тож, якщо потрібно ще один квадроцикл для відвідувача (4-ий) то нам потрібно брати ще одного інструктора, котрий би їхав вкінці колони (2 інструктори + 4 квадроцикли між ними). По суті формула безпеки така – кожні 3-4 квадроцикла, на яких їдуть відвідувачі потрібно “розбавляти” одним інструкторським.

Ми проводили подібні корпоративи (на багато-багато квадрів), і стикнулись з іншою проблемою: колона на 8-10 квадроциклів (навіть не 10-15), не може рухатись швидше ніж 7-10 км/год (до порівняння, швидкість пішохода 5-6 км/год). Відповідно, чим більше квадроциклів, тим менша швидкість, що і не цікаво, і шкідливо для квадроциклів (перегріваються).

Чому так виходить? В колоні не вийде комусь їхати швидше, а комусь повільніше, бо дорога досить вузька і безпечно по ній може проїхати лише 1 квадроцикл, відповідно, всі водії змушені їхати зі швидкістю найповільнішого водія.

Як класно провести корпоратив? – Робити серію заїздів по 2-3 квадроцикла, щоб кожен учасник міг їхати з комфортною для себе швидкістю і при цьому не викликати злість у інших водіїв. Саме для таких заїздів ми пропонуємо “Подовжений Стандартний маршрут” з можливістю помінятись місцями для водія і пасажира (пів маршруту одна людина за кермом, половину – інша). Таким чином за один виїзд, можна покатати 5-6 людей, і всі залишаться задоволеними, адже зможуть їхати і 25-30 км/год безпечно для себе та інших. Це, з нашого досвіду, значно краще рішення, аніж 6-8 квадроциклів з максимальною швидкістю 10-12 км/год.